Menu
Sepetim

Sık Sorulan Sorular

S.S.S.

Su Arıtma Cihazları, musluk arasındaki ilişki şundan ibarettir. Arıtılmış taze bir su kurşun değeri çok yüksek olan bir musluktan geçerse suyunuzun tadı size acı gelebilir..Bu Sebepten kullanılan musluk içinde kurşun barındırmamalıdır

Nsf Ansi 58 Dünya Sağlık Örgütü tarafından su arıtma cihazlarının filtrelerine verilen bir belgedir. ve bu belgeyi yaklaşık 74 adet testten geçirdikten sonra verir. Yani NSF Ansi 58 belgesi Membranlar açısından hayati önem taşımaktadır..Water Quality belgesi ise, Dünya Su Derneği tarafından kaliteli su üreten su arıtma cihazlarına ve güvenilir üreticilere verilen bir belgedir..Water Quality ülkemizde sadece birkaç firmada bulunmaktadır. Bu Firmaları İnternetten Araştırarak çok kolay bir şekilde bulabilirsiniz..Hatta şuradaki yazıda önde gelen bir firma verilmiştir.

PH Seviyesi şebeke sularında ortalama, Ph 7 seviyesindedir. Bu su standart 5 filtre 5 aşamalı cihazlarda ve 75 gpd membran kullanıyorsa, PH seviyesinde1 Ph seviyesi daha düşürür..Standart bir su arıtma cihazından alınan, su ortalama Ph 6 seviyesindedir. yani insan sağlığına yararlı olan seviyenin 1 seviye altındadır..Burada önümüze başka ayrıntılar çıkıyor. Kullandığınız membran filtrenin NSF ve Water Quality belgesinin olup olmadığı..Kullandığınız membranda bu belgeler mevcut ise, şebekenizden gelen suyun seviyesini, düşürmeden suyunuzu temizleyebilir.

Reverse ozmosis system, ile çalışan su arıtma cihazlarının, tümü atık su atmaktadır. Bunun en büyük sebebi Membran teknolojisi kullanmaktadır. Membranlar yapısı itibari ile suyu 8 ile 13 farklı katmandan geçirerek suyu temizler ( ikiye ayırır ) temiz su ve atık su olarak..Membran filtre suyu 1 mikronun milyonda bir küçüklüğünde gözeneklerden geçirerek, temiz su üretimi yapar. Temiz Su üretir iken 1 mikronun milyonda bir gözeneklerinden geçemeyen suyu atık su olarak atar..Membran teknolojisi kullanan arıtma sistemleri, kullandıkları membranların GPD ( Gallon Per Day ) kapasitesine göre değişkenlik gösterir. Gallons Per Day yani günlük galon sayısı olarak adlandırabiliriz. Bu da herhangi bir membranın, günlük su verme kapasitesidir.

  • Evlerde Kaç GPD Membran Kullanılır ?

Ev kullanımı ya da 5 – 10 kişilik çalışanı olan işyerleri için, 75 gpd, 80 gpd ya da 100 gpd membran kullanılabilir. 75 Gpd, 80 gpd ve 100 gpd membran arasındaki Farklar nelerdir? Öncelikle fiyat olarak aralarında marka model olarak 100 ₺ civarında fark olabilir. Gallons Per Day Günlük Su verme kapasitesi ne kadar yüksek olursa atık su miktarı o kadar az olmaktadır..75 gpd, 80 gpd ve 100 gps membranların sarmal sayıları farklıdır. 100 gpd membranda 13 katman sarmal bulunmaktadır. suyu 13 farklı katmandan geçirdiği için daha az tık su atar..Nacizâne benim tavsiyem evinizde bir su arıtma cihazı kullanıyorsanız, ya da almayı düşünüyorsanız 100 GPD membran tercih etmelisiniz..75 gpd Su Arıtma Cihazları 1’e 3 ve 1’e 5 civarında su atar bu da 1 lt de 5 lt anlamına gelir ve oldukça yüksek bir miktar. su faturasına etkisi çok fazla olmaz ama Dünyamızdaki kullanılabilir su miktarının sürekli azalmasını göz önünde bulundurursak geleceğimiz için oldukça önemli..80 gpd membranlar ise 1’e 3 civarında bir atık su atar. bir lt ye 3 lt su atar bu da oldukça fazla bir miktar..100 gpd membranlar ise 1’e 1 yani bir litreye 1 litre su atar bununda oldukça fazla olduğunu düşünüyorsanız. Reverse Ozmosis System su arıtma cihazları sizin için uygun değildir..1’e 1 den daha az su atan bir membran teknolojisi günümüzde üretilmeye çalışılıyor. Nano teknolojisi ile, üretilen bazı membranların şebeke suyunun su değerlerine bağlı olarak, daha az attığı gözlemleniyor..100 GPD Hidrotek Nano Membranlar, ülkemizdeki şebeke sularının, değerlerine göre 1’e 1 su atıyor.

Su arıtma cihazlarının dünya üzerinde en çok kullanılan çalışma prensibi, en güvenilir olanı Ters Ozmos Sistemidir. Birçok ürünün üzerinde Reverse Ozmosis System olarak görebilirsiniz. Reverse Ozmosis System su arıtma cihazlarının fiyatı, kullanılan filtre kombinasyonuna filtrelerin menşei’ne yani üretim yerine göre değişiklik gösterebilir. Reverse Ozmosis System olarak bilinen sistemin ürettiği suyun kalitesi günümüzde tartışılmaz konumdadır. Hatta dünyaca ünlü Doktor Mehmet Öz’ün Aşağıdaki programını izleyerek bu ürünlerin insan sağlığı üzerinde günümüzde en sağlıklı suyu ürettiğini görebilirsiniz.

Biocera AA+ Filtre Hidrojen+ Filtre Bu Filtreler Suyun içerisindeki, kaybolan mineralleri tamamlar. İçerisinde Biocera AA+ filtre ya da Hidrojen+ Filtre olan su arıtma cihazlarını satın alabilirsiniz..Su Arıtma Cihazı Satın alırken bu kriterlere dikkat etmeniz durumunda karşınıza 2 ya da 3 firma çıkacaktır. bu firmalar arasından bütçenize uygun olan bir tanesine kolaylıkla karar verebilirsiniz..Su Arıtma Cihazları, Filtreleri, Farkları ve Özellikleri hakkında az çok bilgi aktarabildiğimizi düşünüyorum. Aklınıza takılan ve yanıtlamamızı istediğiniz bir soru olursa bize canlı destekten ulaşabilirsiniz..Hidrotek Water Sağlıklı Günler Diler.
Arıtma cihazının içerisinde kullanılan filtre seti alacağınız cihazın markası kadar önemlidir. Bu sebepten öncelikle filtrelerde olması gereken belgeleri incelemeniz gerekiyor..Standart ters ozmos arıtma sistemlerinin 5 filtre 5 aşamadan oluştuğunu düşünürsek. 10 aşamalı bir su arıtma cihazı bunu ikiye katlamak anlamına gelir. Fakat bunun için ürünün içerisine 5 adet ayrı ayrı filtre koymak yerine, bir adet 5 aşamalı filtre koymamız yeterli olacaktır..Filtreleri kaliteli bir su arıtma cihazı suyun içerisinde bulunan zararlı maddelerden suyu arındırırken, Suyun içerisinde insan sağlığına yararlı olan birkaç mineralin de kaybolmasına sebep olur..Bu Mineraller, Potasyum, Kalsiyum, Magnezyum ve Sodyum vb. minerallerdir. Bu minerallerin suyun içerisinde olmaması, İçeceğiniz sudan bir bardak içecekken 2 ya da 3 bardak içmenize sebep olur..Gerekli olan bu mineralleri ters ozmos sisteminde tamamlamanın en kolay yolu mineral filtre kullanmaktır. Mineral filtrelerin NSF ve Water Quality belgeli olanları bu mineralleri tamamlar. Arıtma cihazının içerisinde kullanılan filtre seti alacağınız cihazın markası kadar önemlidir. Bu sebepten öncelikle filtrelerde olması gereken belgeleri incelemeniz gerekiyor..Standart ters ozmos arıtma sistemlerinin 5 filtre 5 aşamadan oluştuğunu düşünürsek. 10 aşamalı bir su arıtma cihazı bunu ikiye katlamak anlamına gelir. Fakat bunun için ürünün içerisine 5 adet ayrı ayrı filtre koymak yerine, bir adet 5 aşamalı filtre koymamız yeterli olacaktır..Filtreleri kaliteli bir su arıtma cihazı suyun içerisinde bulunan zararlı maddelerden suyu arındırırken, Suyun içerisinde insan sağlığına yararlı olan birkaç mineralin de kaybolmasına sebep olur..Bu Mineraller, Potasyum, Kalsiyum, Magnezyum ve Sodyum vb. minerallerdir. Bu minerallerin suyun içerisinde olmaması, İçeceğiniz sudan bir bardak içecekken 2 ya da 3 bardak içmenize sebep olur..Gerekli olan bu mineralleri ters ozmos sisteminde tamamlamanın en kolay yolu mineral filtre kullanmaktır. Mineral filtrelerin NSF ve Water Quality belgeli olanları bu mineralleri tamamlar.
Alacağınız ürünün kullanım alanına ve ailenizdeki kişi sayısına mutfağınızda yer olup olmamasına kadar, birçok farklı etkenin etki edebildiği bir konudur bu..Kalabalık bir aile iseniz ve, Yemek yapmak için çay için vs. kullanılacaksa kesinlikle, Tezgah altı bir ürün tercih etmelisiniz..İş yeri için kullanacaksanız veya aileniz, iki üç kişilik küçük bir aile ise, Tezgah üstü bir üründe kullanabilirsiniz..Hem Kalabalık hem de arıtmalı bir sebil kullanmak istiyorsanız. Ülkemizde bu konuda tek olan bir ürün olan Hidrotek’in arıtmalı sebilini sizlere gönül rahatlığı ile tavsiye edebiliriz..Aileniz için en uygun olan ürünü belirlemek için, bizlerle iletişime geçebilirsiniz Alacağınız ürünün kullanım alanına ve ailenizdeki kişi sayısına mutfağınızda yer olup olmamasına kadar, birçok farklı etkenin etki edebildiği bir konudur bu..Kalabalık bir aile iseniz ve, Yemek yapmak için çay için vs. kullanılacaksa kesinlikle, Tezgah altı bir ürün tercih etmelisiniz..İş yeri için kullanacaksanız veya aileniz, iki üç kişilik küçük bir aile ise, Tezgah üstü bir üründe kullanabilirsiniz..Hem Kalabalık hem de arıtmalı bir sebil kullanmak istiyorsanız. Ülkemizde bu konuda tek olan bir ürün olan Hidrotek’in arıtmalı sebilini sizlere gönül rahatlığı ile tavsiye edebiliriz..Aileniz için en uygun olan ürünü belirlemek için, bizlerle iletişime geçebilirsiniz.
Su Arıtma Cihazlarını kullanan birçok insan bu konudan muzdarip. Çünkü Satın aldıkları ürün ile bir sıkıntı yaşadıkları zaman. Sattığı ürünün arkasında durmayan bir firma, asla iyi hizmet vermeyen bir servis gibi problemlerle karşılaşabiliyorlar. Ve ürünü satın aldıktan sonra ilk filtre değişiminde, Aldıklarına pişman oluyorlar..Bu konuyu satın almayı düşündüğünüz firma ile kesinlikle görüşmelisiniz. Su Arıtma Cihazlarını kullanan birçok insan bu konudan muzdarip. Çünkü Satın aldıkları ürün ile bir sıkıntı yaşadıkları zaman. Sattığı ürünün arkasında durmayan bir firma, asla iyi hizmet vermeyen bir servis gibi problemlerle karşılaşabiliyorlar. Ve ürünü satın aldıktan sonra ilk filtre değişiminde, Aldıklarına pişman oluyorlar..Bu konuyu satın almayı düşündüğünüz firma ile kesinlikle görüşmelisiniz
Su Arıtma Cihazı Filtresi, Bir Su Arıtma Cihazının üreteceği su üzerinde, direkt olarak etkilidir. Özelikle filtre kombinasyonuna çok dikkat etmelisiniz..Uzmanların Önerdiği Su Değerleri Ph 7 ile 9,5 aralığında olmalı ve suyun sertlik değerinin 0-50 arasında olmasıdır. Bu değerleri ülkemizde saplayabilecek çok az miktarda su arıtma cihazı bulunmaktadır..Bu işi Ciddiye alan ve kurumsal hizmet veren bir firmadan ürün alırsanız hiçbir zaman yarı yolda kalmazsanız. Su Arıtma Cihazı Filtresi, Bir Su Arıtma Cihazının üreteceği su üzerinde, direkt olarak etkilidir. Özelikle filtre kombinasyonuna çok dikkat etmelisiniz..Uzmanların Önerdiği Su Değerleri Ph 7 ile 9,5 aralığında olmalı ve suyun sertlik değerinin 0-50 arasında olmasıdır. Bu değerleri ülkemizde saplayabilecek çok az miktarda su arıtma cihazı bulunmaktadır..Bu işi Ciddiye alan ve kurumsal hizmet veren bir firmadan ürün alırsanız hiçbir zaman yarı yolda kalmazsanız.
Öncelikle satın alacağınız ürün, bir su arıtma cihazı olacağı için, bir buzdolabı veya çamaşır makinesinde ayrı olarak değerlendirilmesi gerekmektedir. Öncelikle satın alacağınız üründe bulunması gereken bir kaç belge bulunması zorunludur. NSF Ansi 58 Belgesi. Water Quality Belgesi….İyi bir su arıtma cihazında olmazsa olmaz belgelerdir. Bu Belgelere sahip marka aradığınız zaman karşınıza bir kaç marka çıkmaktadır..bu markalardan bütçenize uygun olan bir tanesini seçebilirsiniz. Ayrıca satın alacağınız ürünün bulunduğunuz bölgede servis hizmeti verip veremediğini öğrenmek. bir ürüne karar vermeden önce araştırmanız gereken konular arasındadır. Değişmemiş: Öncelikle satın alacağınız ürün, bir su arıtma cihazı olacağı için, bir buzdolabı veya çamaşır makinesinde ayrı olarak değerlendirilmesi gerekmektedir. Öncelikle satın alacağınız üründe bulunması gereken bir kaç belge bulunması zorunludur. . .NSF Ansi 58 Belgesi….Water Quality Belgesi İyi bir su arıtma cihazında olmazsa olmaz belgelerdir. Bu Belgelere sahip marka aradığınız zaman karşınıza bir kaç marka çıkmaktadır..bu markalardan bütçenize uygun olan bir tanesini seçebilirsiniz. Ayrıca satın alacağınız ürünün bulunduğunuz bölgede servis hizmeti verip veremediğini öğrenmek. bir ürüne karar vermeden önce araştırmanız gereken konular arasındadır.
Su Arıtma Cihazının bir başka önemli parçası ise su tankıdır. Tankın bu ürünler içerisinde hayati bir önemi vardır. Kullanacağınız su, arıtma cihazının tankında birikeceği için, bu tankın plastik olmaması, gerekir. Muhakkak çelik ve NSF belgesi olan bir markanın tankını kullanmalısınız. Değişmemiş: . Su Arıtma Cihazının bir başka önemli parçası ise su tankıdır. Tankın bu ürünler içerisinde hayati bir önemi vardır. Kullanacağınız su, arıtma cihazının tankında birikeceği için, bu tankın plastik olmaması, gerekir. Muhakkak çelik ve NSF belgesi olan bir markanın tankını kullanmalısınız.