Water Quality Sertifikası, Dünya Su Derneği (WQA) tarafından verilen bir belgedir. Arıtma cihazı üreten firmalara verilmekte olan bu belgeyi elde etmek çok zordur. Birçok testten geçirilen su arıtma cihazı, testlerin hepsinden geçebildiği takdirde bu belgeden alabilir. Ancak ürünün testlerden geçmesi belgeyi almaya hak kazanması için yeterli değildir.

Water Quality Sertifikası Nasıl Alınabilir?

Arıtma sistemleri alanında faaliyet göstermekte olan firmalar Dünya Su Derneği`ne başvuru yaptıktan sonra ürünleri çeşitli testlerden geçer. Zorlu testlerden geçen ürünler belgeyi almak için ilk aşamayı tamamlamış olurlar. Daha sonraki aşamada üretici firmanın ne kadar güvenilir olduğu kontrol edilir.

Yapılan incelemeler dahilinde müşterisine karşı ilgili, güvenilir ve dürüst olan firmalar bu aşamadan da geçerek ikinci aşamayı da tamamlarlar. Ürün ve firma hakkında yapılan testler bitince başarılı bir şekilde kendisini kanıtlayan üretici, Water Quality Altın Damgasını elde ederek sertifikaya sahip olur.

Water Quality Sertifikası Ne Kadar Güvenilir?

Water Quality, su arıtma cihazları gibi ürünlere verilen çok saygın ve oldukça önemli bir belgedir. WQA (Dünya Su Derneği) tarafından yapılan testler ve incelemeler sonucunda verilen bu belgeyi almaya hak kazanmak çok zordur. Ayrıca WQA Altın Damgasına sahip olan firmalar düzenli olarak kurum tarafından takip edilir.

Eğer WQA şartlarına aykırı herhangi bir durum tespit edilirse verilmiş olan sertifika firmadan geri alınır. WQA tarafından müşteri memnuniyeti en az ürün kalitesi kadar önemlidir.

Bu nedenle Water Quality Sertifikası hem güvenilir hem de saygın bir belgedir. Müşteriler bu belgeye sahip ürünleri kullanabilirler ve gönül rahatlığıyla üretici firmadan alışveriş yapabilirler.

WQA Sertifikalı Hydrotech Water Su Arıtma Cihazları

Hydrotech Water, yapılan testler sonucunda Water Quality Altın Damgası almaya hak kazanmış bir firmadır. 2003 yılından bu yana filtre üretimi yapan bir firma olan Hydrotech Water, endüstriyel su arıtma sistemleri yanında evsel su arıtma cihazları alanında da faaliyete başlamıştır.

Hydrotech Water 10 aşamalı su arıtma cihazları, açık-kapalı kasa su arıtma cihazları ve pompalı su arıtma cihazları gibi farklı modellerle kullanıcı, temiz içme suyuna evlerinde kolayca ulaşabilirler. Arıtılmış temiz suyla yemeklerinizi de sağlıklı bir şekilde yapabilirsiniz.

Sağlıklı içme suyu kullanabilmek için en güvenilir ve ekonomik yol su arıtma cihazlarıdır. Su arıtma cihazları sahip oldukları aktif karbon ve membran gibi filtreler sayesinde suyu molekül boyutunda arıtır ve kullanıcıya sunar.

Cihazın ana filtresi olan membran filtre, sudaki yararlı minerallerin bir kısmını dışarıya atabilmektedir. Bu durum için de mineral filtreler geliştirilmiştir. Membrandan çıkan, mineral bakımından eksik olan suya mineral takviyesi yapar ve sağlıklı su haline getirir.

Su arıtma cihazı fiyatları, su arıtma cihazı markaları arasında değişiklik gösterebilmektedir. Cihazı alırken fiyatın yanında ürünün kalitesi de göz önüne alındığında ve ihitiyaca yönelik bir su arıtma cihazı modellerinden birini tercih ederek iyi bir ürüne sahip olabilirsiniz.