Su Arıtma Cihazı Servisi

Su arıtma cihazı kurulumu gerçekleştirilen bir takım işlemlerden oluşmaktadır. Bu işlemler kurulum için oldukça gereklidir. Kurulum yapıldıktan sonra cihazın test edilmesi de bu işlemlerden biridir. Kurulum için mutlaka iyi bir servisten teknik destek almanın önemi büyüktür.

Su arıtma cihazlarının kurulumu için kesinlikle bir servisten teknik yardım almalısınız. Tabi ki teknik destek talep ettiğiniz servisin deneyimli ve işi yeterli düzeyde bilen bir ekip olması ayrıca önemli. Aksi durumda kurulum yapıldıktan sonra cihazla ilgili çeşitli sorunlar meydana gelebilir.

Bu sorunlar arasından cihazdan su gelmemesi veya çok az su gelmesi, su kaçağı meydana gelmesi ve düşük kalitede su alınması gibi problemler örnek verilebilir. Cihazdan su gelmemesi veya az su gelmesi sorunu altında başlıca bir takım nedenler bulunmaktadır.

Bu nedenlerden birisi filtrelerin yanlış bağlanmasıdır. Filtrenin yanlış bağlanması yani filtrenin ya akış yönünün tersine ya da farklı giriş çıkışlara bağlanmasıdır. Bu şekillerde sisteme entegre edilen filtrelerden su geçişi az olabilir veya su geçişi olmaz. Dolayısı ile kurulum yapılırken filtre bağlantılarına çok dikkat edilmelidir.

Filtrenin akış yönünün tersine bağlanması durumunda suyun kalitesi de olumsuz etkilenebilir. Kullanıcı sudaki kötü tattan, kokudan ve bulanıklıktan bu durumu anlayabilir. Bu olumsuzluklar eğer cihazın kurulumunda vey toplanmasında bir hata varsa meydana gelebilir. Yani eğer cihaz yeni kullanılmaya başlanmışsa oluşan bu olumsuzluklar kurulumdan kaynaklı olabilir.

Arıtma cihazı kullanıldıktan yaklaşık olarak en az 6 ay geçtikten sonra su kalitesinde azalma olursa bu durum da filtrelerin ömrünün tükendiğine işaret eder. Filtrelerin değişim zamanı geldiğinde ise tekrar bir servise başvurarak filtre değişimlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Su Arıtma Cihazı Montajı

Su arıtma cihazı montajı nasıl yapılır? Konusu ürün almak isteyen teknik servis ekipleri tarafından gerçekleştirilen işlemler ile gerçekleştirilir. Yapılan montaj işlemleri sonucunda cihaz kullanıma hazır hale getirilir. Böylece kullanıcı kolayca temiz ve sağlıklı suya ulaşmış olur.

Montaj deneyimli bir servis ile yaptırarak oluşabilecek çeşitli arıza risklerinden kaçınabilirsiniz. Su arıtma cihazınızın ilk olarak kullanılabilir hale gelmesini sağlayan servis bu nedenle çok önemlidir.

Su arıtma sistemleri bakıma muhtaç ürünlerdir. Daha sonrasında aynı servisle iletişime geçerek. Cihaz bakım-onarım talebinde bulunabilirsiniz.

Montaj işlemlerine arıtma musluğunuzun takılması da dahildir. Musluk montajı genellikle şebeke musluğunun yanında veya karşısında olacak şekilde yapılır. Musluğun ucuna müşteri isteği doğrultusunda çeşitli aparatlar da takılabilmektedir.

Arıtma cihazınızın musluğunu sonuna kadar açtığınızda suyun az akıp akmadığı kontrol edilmelidir. Yapılması gereken diğer bir işlem ise su arıtma cihazının tankına yönelik bir kontrol işlemidir. Cihazın tankının havası varsa eğer havayı almaya yönelik çalışma yapılmalıdır.

Su arıtma cihazının, dirsek gibi parçaları toplama aşamasında takıldığından dolayı montaj işleminde takılmasına gerek olmaz. Ancak herhangi bir durumda dirseklerin söküp takılma işlemini de montaj için gelen servis ekibi tamamlayabilir.

Cihaza su girişi yapıldıktan sonra montaj ekibi herhangi bir sorun olup olmadığını kontrol etmelidir. Su arıtma cihazı markalarından su arıtma cihazı modellerine kadar genelde kurulum veya montaj işlemi aynıdır. Su arıtma cihazı fiyatları da montaj fiyatını fazla etkilememektedir.

Montaj işlemi tamamlanınca servis cihazı, müşteriye kullanılabilecek bir şekilde teslim eder. Daha sonrasında herhangi bir arıza olmadığı takdirde filtre değişimine kadar arıtma cihazı üzerinde herhangi bir işlem yapılmaz.