Türkiye'nin en iyi su arıtma cihazı, mineral filtreli Hydrotech Water su arıtma cihazları, ülkemizde en çok kullanılan su arıtma cihazı olarak her yıl en çok satılan ürünler arasında yer almaktadır.

Su Arıtma Cihazlarında Suyu Arıtma için en çok kullanılan sistem Reverse Osmosis System ( Ters Ozmos Sistemi ) Arıtma esnasında suyun içerisinde bulunan bir çok mineralin atık su atılmasını sağlamaktadır.

Suyun pH Seviyesini yükseltirken, mineralleri eksiltmesi, içilen suyun kalitesini bozmaktadır. Hydrotech su arıtma cihazlarında, kullanılan 6. filtre olarak nitelendirilen filtremizde eksilen bu mineralleri aşağıdaki özel elementleri kullanarak geri eklemeyi amaçlıyoruz.

Yapılan su testlerinden, sonra mineral filtrelerin suyun içerisinde bulunan mineralleri yükselttiği kanıtlanmıştır.

Peki Mineral Filtreler Suyun içerisinde eksilen bu mineralleri nasıl geri ekliyor?

Hydrotech  Mineral Filtre İçeriği

Alkali Seramik

Alkali seramik suyun içerisinde bulunan ve insan vücudundaki asit baz dengesini, suyun içerisinde bulunan mineralleri dengeleyerek korumayı amaçlar. Moleküler kütle suyu minerallerin dengesini sağlayabilir. kan şekerini ve kan lipidini düşürmeyi amaçlar.

Mercan Kumu

Suyun içerisinde bulunan kalsiyum miktarını, yükseltir. Suyun PH seviyesi yükseldiği zaman, suyun tadının bozulmamasını sağlar. Mercan Kumu yarı çatlak yapısı sayesinde birleştirilmesi kolay bir elementtir. Mercan Kumunun doğal yapısı sayesinde, Kalsiyum konsantresi görevi görmektedir.

Mineral Seramik

Mineral seramik kızılötesi ışın teknolojisi ile sıkıştırılmış mineralleri suyun içerisine ekler. Sıcak suda dahi mineral salgılamaya devam eden tek mineral topudur. Mineral seramiğin yapısında, çinko, lityum, iyot, selenyum gibi elementlerin birleşimi sayesinde suyun içerisinde bulunan, sodyum ve magnezyum gibi minerallerin değer kazanmasını sağlar. PH seviyesi 9 ile 10,5 arasına kadar yükseltebilir.

Süper Seramik

Süper Seramik suyun içerisinde bulunan klor miktarını sıfıra indirger. ön filtrasyonda temizlenen kloru temizlemenin üçüncü aşaması olarak bilinir.

Aktif karbon filtrede temizlenen klor, membran filtrenin 1 mikronun milyonda bir gözeneklerinde ikinci temizleme aşamasından sonra, suyun moleküllerine karışmış olan kloru 3. defa süper seramik toplar mıknatıs gibi toplar. ve suyun PH dengelemesini yapar. 10 seviyelerine çıkan pH miktarını 9 seviyesine çeker,

Aktif Karbon

Aktif karbon bileşeni mineral filtrenin, son bileşenidir. Aktif karbon pH seviyesi ve mineral seviyesi yükselen suyun tadını yumuşatır. sonrasında asıl tat düzenleme işlemi yapacak olan Post Karbon Filtreye gönderir.

İçme suyunu daha kaliteli hale getirmek için Hydrotech 5`li mineral filtre kullanabilirsiniz. Arıtma sistemine dahil edilen bu filtre ile suyun mineral değerleri arttırılır. Bu filtre sayesinde su, alkali pH değerlerine sahip olur. Kapalı kasa su arıtma cihazları gibi çoğu su arıtma cihazı modelinde kullanılabilmektedir.

Sağlığa uygun olan alkali suyun ise vücuda birçok faydası bulunur. Bu nedenle Hydrotech 10 aşamalı su arıtma cihazlarında bu filtre kullanılmaktadır. Arıtma cihazları sahip oldukları mineral filtreler ile suya mineral takviyesi yapar ve kullanıcı bol mineralli olan suyu kullanabilir.

Ürün alırken daha detaylı bilgiye sahip olmak için su arıtma cihazı fiyatları ve su arıtma cihazı markaları için iyi bir araştırma yapmak gereklidir. Farklı modellerin özellikleri göz önüne alınıp buna bağlı olarak tercih yapıldığında iyi bir cihaza sahip olabilirsiniz. Tabi ki şebeke su basıncının ne kadar olduğu da tespit edilip buna göre pompasız veya pompalı su arıtma cihazı almak da oldukça önemli bir konudur.